Poczta Polska na Karłowicach – problemy mieszkańców!

Mieszkańcy naszego osiedla mają problemy związane z funkcjonowaniem jednostek Poczty Polskiej od wielu lat.
Mieszkańcy korzystający z Poczty przy Alei Boya-Żeleńskiego od dziesiątków lat są przyzwyczajeni do długich kolejek, powolnej obsługi i braku zrozumienia problemu przez osoby zarządzające jednostką. Karłowiczanie nie akceptują tej sytuacji ale muszą ją znosić z powodu braku alternatywy.
Sytuacja obecnie pogorszyła się i od wielu miesięcy mieszkańcy dodatkowo narzekają na olbrzymie opóźnienia, związane z docieraniem przesyłek. Również, bardzo często zdarza się, że doręczyciele pozostawiają powiadomienia o listach poleconych w skrzynkach pocztowych, zamiast dostarczyć bezpośrednio do rąk odbiorcy, pomimo tego, że mieszkańcy w tym czasie przebywają w domu. Czarę goryczy przelały listy i karki pocztowe „idące” miesiącami do odbiorców.
Poczta przy ulicy Kamieńskiego również nie należy do najlepszych placówek.
Mieszkańcy Karłowic często udają się na Różankę, do placówki przy ul. Obornickiej, ponieważ można tam znacznie szybciej nadać przesyłki, nawet doliczając czas przejazdu.
Dzięki opublikowanej, przez nas w czerwcu, na naszej Facebook’owej stronie Niezależnego Portalu Osiedle Karłowice-Różanka, relacji zbulwersowanej sytuacją mieszkanki, sprawa nabrała rozgłosu i zainteresowali się nią dziennikarze innych mediów, w tym Gazety Wyborczej i telewizji Echo.
Oto opublikowana relacja na Facebooku i komentarze mieszkańców:

Poczta Karłowice Boya Żeleńskiego 02

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Poczta Karłowice Boya Żeleńskiego 03 Poczta Karłowice Boya Żeleńskiego 06 Poczta Karłowice Boya Żeleńskiego 05 Poczta Karłowice Boya Żeleńskiego 04

 

 

 

 

 

[tx_divider size=”24″]
Mamy nadzieję, że dyrekcja Poczty Polskiej zwróci uwagę na ten palący problem i go rozwiąże.
Zachęcamy do zapoznania się z reportażem telewizji Echo 24 i artykułem Gazety Wyborczej.