Korki, zaskoczenie i obawy – remont ulicy Czajkowskiego!

Korki na Boya-Żeleńskiego, Klaczki, Długosza, Sołtysowickiej, Przesmyckiego – mieszkańcy Karłowic zostali zaskoczeni remontem części ulicy Czajkowskiego (pomiędzy Krzywoustego a skrzyżowaniem Przesmyckiego / Sołtysowicka), o którym nie zostali powiadomieni z odpowiednim wyprzedzeniem.

Niestety brak informacji spowodował chaos a zaskoczeni kierowcy zawracają i stają w korku lub co gorsze, jadą pod prąd narażając życie i zdrowie swoje i innych. Przez kilka minut zaobserwowaliśmy kilkunastu kierowców łamiących przepisy.

Jak donosi Gazeta Wrocławska, remont jest wykonywany na zlecenie Kauflanda i potrwa do końca sierpnia 2019r. Gazeta cytuje wypowiedź Pani Elżbiety Maciąg z Wydziału Inżynierii Miejskiej, która „wskazuje, że to Kaufland powinien był poinformować o rozpoczęciu prac.”

Informacji na temat planowanego remontu, zmiany organizacji ruchu i zajęcia części pasa drogowego nie odnaleźliśmy na stronach Rady Osiedla, która powinna być poinformowana, aby móc zawiadomić mieszkańców, jak również nie ma jej w Systemie Informacji Przestrzennej Wrocławia w części mapowej – „Komunikacja, utrudnienia”.

Temat jest istotny, ponieważ dotyczy jednego z głównych, tranzytowych przejazdów, pomiędzy ulicą Żmigrodzką a Krzywoustego, z którego korzystają również setki mieszkańców, wielotysięcznego osiedla Karłowice i przylegających Sołtysowic.

Mieszkańcy okolicznych domów zostali powiadomieni w poniedziałek rano, tj. 22.07.2019. czyli dzień przed rozpoczęciem prac.

Mieszkańcy nie kryją oburzenia, ale za razem wyrażają swoje obawy co do losów drzew znajdujących się w strefie remontowanej, tj. oddzielonej barierami.

W związku z tym, zwracamy się z pytaniem do osób odpowiadających za plany, pozwolenia i nadzór nad inwestycją, czy jest planowane wycięcie jakichkolwiek drzew znajdujących się w obrębie prowadzonych prac?

Uzyskaliśmy odpowiedź poprzez Facebooka z Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta we Wrocławiu:

„Dzień dobry, niestety podczas tej budowy nie uda się uniknąć wycinek. Celem inwestycji jest przebudowa układu drogowego w rejonie sklepu Kaufland, przede wszystkim zaś poprawa warunków ruchowych. Dlatego zostanie wybudowany pas do skrętu w lewo w ul. Długosza, na przebudowywanym odcinku powstaną chodniki i drogi dla rowerów (po obu stronach), łączące się z drogami w al. Krzywoustego. Przy takim zakresie prac część drzew trzeba będzie usunąć, co oczywiście nakłada obowiązek wykonania nasadzeń kompensacyjnych.”

Zamknięty przejazd przez ulicę Czajkowskiego
Kierunki ruchu w czasie prac
Samochód jadący pod prąd!
Informacja przekazana mieszkańcom.

Cytat: Gazeta Wrocławska