Problemy z parkowaniem przed Szpitalem przy ul. Kamieńskiego we Wrocławiu!

 

Jak zaparkować przed Wojewódzkim Szpitalem Specjalistycznym przy ulicy Kamieńskiego we Wrocławiu?

WP_20170206_12_44_34_Pro

Osoba, która nie zna obiektu, będzie miała trudności ze znalezieniem wjazdu i świadomego skorzystania ze szpitalnego podjazdu i parkingu. Częstym widokiem jest wysadzanie pacjentów w miejscach zakazanych, wycofywaniu lub poszukiwaniu parkingu poza szpitalem.

[tx_divider size=”24″]

WP_20170206_12_54_15_Pro
Wjazd tylko dla służb miejskich i personelu szpitala.

Wiele lat temu dyrekcja Szpitala wprowadziła, tak jak inne wrocławskie szpitale, PARKOWANIE PŁATNE. Nie jest to skuteczne rozwiązanie, a do tego powoduje szereg problemów dla samych pacjentów i okolicznych mieszkańców. Rozwiązaniem problemu z pewnością byłoby powiększenie parkingu dla pacjentów i odwiedzających na terenie szpitala oraz świadome korzystanie z parkingu przy ulicy Torowej.

Wjazd na Parking przy ulicy Torowej za pętlą autobusową z ulicy Kamieńskiego.
Wjazd na Parking przy ulicy Torowej za pętlą autobusową z ulicy Kamieńskiego.
Niestety dojazd do tego parkingu jest schowany za pętlą autobusową i mało kto z osób korzystających ze szpitala wie o jego istnieniu. Małym krokiem w poprawieniu dostępu do tego parkingu, byłoby stworzenie brakującego wjazdu bezpośrednio od strony ulicy Torowej.
[tx_divider size=”24″]
Teoretycznie można wjechać na teren szpitala i pozostawić samochód na 15 minut aby pacjent lub odwiedzający mógł bezpiecznie wejść do budynku szpitala.
WP_20170206_12_55_01_Pro
Wjazd i wyjazd dla pacjentów i odwiedzających.
Jest to dobre rozwiązanie jedynie dla osób przyjeżdżających taxi. Osoba która przywozi kogoś do szpitala, zwykle pomaga mu dotrzeć na miejsce a znacznie częściej towarzyszy mu przez cały czas wizyty lub do czasu przyjęcia do szpitala, co może trwać wiele godzin. Trudno sobie wyobrazić matkę pozostawiającą małe, chore dziecko w holu szpitala i poszukującą miejsca na bezpłatnym parkingu poza szpitalem. Zwykle nie jesteśmy w stanie zmieścić się w czasie 15 minut bezpłatnego parkowania. Czas ten z pewnością powinien zostać znacznie wydłużony!

Korzystanie z publicznej placówki nie powinno narażać nas na dodatkowe koszty!

WP_20170206_12_43_47_Pro
Wejście do szpitala z miejscami parkingowymi dla osób niepełnosprawnych.

Wprowadzenie wysokich opłat za parkowanie jest dodatkowym utrudnieniem dostępu do publicznej instytucji jaką jest szpital. Generalnym problemem jest zbyt mała ilość miejsc parkingowych na terenie szpitala. Pobieranie opłat powoduje, że z parkingu korzystają zamożniejsze osoby, a pacjenci i odwiedzający, których nie stać na wysokie opłaty parkingowe, niezależnie od swojego stanu zdrowia szukają miejsc parkingowych poza szpitalem.[tx_divider size=”24″]

 

WP_20170206_12_45_39_ProDodatkowo parkowanie poza terenem szpitala odbywa się kosztem okolicznych mieszkańców. Do niedawna sytuacja ta utrudniała parkowanie głównie mieszkańcom bloków Spółdzielni Mieszkaniowej „Dolnośląska”, znajdującej się naprzeciw szpitala. Miejsca parkingowe były w dużej części zajmowane również przez pracowników szpitala. Obecnie spółdzielnia ograniczyła parkowanie wprowadzając szlabany na swoim terenie. Niestety, nie jest to dobre rozwiązanie. Mieszkańcy ponieśli koszty instalacji szlabanów a dodatkowo ich wprowadzenie znacznie ograniczyło dostęp klientów do sklepów i firm usługowych – w tym placówki Poczty Polskiej – znajdujących się na parterze bloków przy ulicy Kamieńskiego! Aktualnie osoby przyjeżdżające do szpitala szukają miejsc do parkowania w okolicy ulicy Jutrosińskiej.

WP_20170206_12_43_54_Pro
Parking „C” dla pacjentów i odwiedzających na terenie szpitala.

A ile kosztuje parkowanie? Pierwsza godzina parkowania kosztuje 3 zł a każda następna 4 zł. W związku z tym typowa wizyta w szpitalu dla odwiedzającego lub pacjenta to minimum 7 zł. Dłuższa wizyta w szpitalu, np. oczekiwanie na przyjęcie w oddziale ratunkowym SOR przez 10 godzin (co się zdarza), może nas kosztować nawet 39 zł. Jedynie osoby niepełnosprawne mogą liczyć na darmowe parkowanie, ale pod warunkiem, że posiadają ważną kartę parkingową i uda im się pozostawić samochód na jednym z niewielu, tj. sześciu wyznaczonych miejsc dla osób niepełnosprawnych.

Wprowadzona opłata jest z pewnością dodatkowym przychodem dla szpitala ale czy sprawiedliwym i przyjaznym rozwiązaniem dla Pacjenta? Wydaje się, że nie!

Parking przy ulicy Torowej świeci pustkami, a z pewnością część z pracowników szpitala (ponad 1300 osób) powinna z niego korzystać. Uwzględniając to, że nie wszyscy pracują w tym samym czasie i nie każdy dojeżdża do pracy własnym samochodem, to i tak prawdopodobnie będzie to kilkadziesiąt samochodów zastawiających najbliższą okolicę szpitala. Pytanie gdzie te auta obecnie parkują?

parking
Darmowy parking przy ulicy Torowej.

Tygodnie lub miesiące oczekiwania na wizytę u specjalisty, długie oczekiwanie w kolejce do gabinetu i duże wydatki na drogie leki a po wyjściu ze szpitala na pacjenta czeka jeszcze rachunek ze szpitalnego parkingu!

Jak rozwiązać problem parkowania pod Szpitalem Wojewódzkim przy ulicy Kamieńskiego we Wrocławiu? Może ktoś z mieszkańców podpowie nowe rozwiązanie!

My zachęcamy do korzystania z parkingu przy ulicy Torowej!

Do dyrekcji szpitala apelujemy o zmianę wysokości opłat i zasad parkowania oraz znalezienia takiego rozwiązania, które nie uderza w osoby, które z uwagi na swoje położenie, stan zdrowia i brak alternatywy ponoszą koszty obecnego systemu!

Poniżej zamieszczamy mapę parkingów szpitala (źródło: http://wssk.wroc.pl/) z dodatkowo zaznaczonym Parkingiem przy ulicy Torowej.

Parkingi Wojewódzkiego Szpitala oraz dodatkowo parkingu przy ulicy Torowej.
Mapa parkingów Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Wrocławiu przy ulicy Kamieńskiego oraz dodatkowo darmowy parking przy ulicy Torowej.