Film „Jak się pozbyć czarnego kota?” 1984 rok

„Ja Brzoza, Ja Brzoza! Detergent? Jak mnie słyszysz?” Tak filmowi funkcjonariusze MO nawiązują łączność wjeżdżając na filmowy rynek prowincjonalnego miasteczka, którym de facto jest rynek dzielnicy Karłowice czyli Plac Piłsudskiego we Wrocławiu.

W filmie zagrali znani i lubiani aktorzy: wrocławianka Gabriela Kownacka, znana z niezliczonej liczby przedstawień teatralnych, filmów i seriali m.in. z serialu „Rodzina Zastępcza” czy „Matki, żony i kochanki” oraz filmów „Trędowata” czy „Hallo Szpicbródka czyli ostatni występ Króla Kasiarzy”. W filmie towarzyszył jej równie znany i lubiany aktor Jan Piechociński występujący m.in. w takich znanych produkcjach jak: „Och Karol„, „C.K. Dezerterzy”, czy w serialu „Klan„. Oraz wielu innych …

Tak zwany murek znajdujący się na skwerze (dawna część pomnika) stał się w filmowej opowieści letnią kawiarnią rynku prowincjonalnego miasteczka. W filmie została wykorzystana komenda milicji (obecnie Komisariat Policji Wrocław Psie Pole) na tle której oraz w jej pomieszczenia nagrano szereg scen filmowych.

Kto się boi czarnego kota 02

Kto się boi czarnego kota 05

 

Kto się boi czarnego kota 03 Kto się boi czarnego kota 09 Kto się boi czarnego kota 10 Kto się boi czarnego kota 07

Zachęcamy do obejrzenia sceny z karłowickim Placem w tle (1:03:56). Wystarczy kliknąć na poniższy link:

Link do filmu: „Jak się pozbyć czarnego kota?”

Film Jak się pozbyć czarnego kota

Obsada aktorska: m.in. Gabriela Kownacka (Krystyna, żona Pawła); Jan Piechociński (Paweł Danek); Elżbieta Panas (Halina, żona Andrzeja)
Zdzisław Wardejn (Andrzej, przyjaciel Pawła), i inni.

„Opis filmu:

  • Film fabularny – telewizyjny
  • Produkcja: Polska
  • Rok produkcji: 1984
  • Premiera: 1986. 09. 17
  • Gatunek: Komedia
  • Barwny, 78 min 
    Plenery: Wrocław.

Paweł Danek, młody, zdolny architekt z Wrocławia, od pięciu lat ożeniony z Krystyną, dochodzi do wniosku, że to właśnie żona jest źródłem uporczywego pecha, który prześladuje go w domu i w pracy. Podtrzymywany w tym przekonaniu przez swojego kolegę, Andrzeja, biznesmena odnoszącego liczne sukcesy, Paweł postanawia rozwieść się z Krysią. Bo jak się głębiej zastanowić, to przecież wszystko ich dzieli. Np. Krysia uwielbia koty, a on kocha psy i z powodu obecności w domu pupilka żony musi trzymać swojego ukochanego spaniela w majątku zaprzyjaźnionego hrabiego, który żyje z organizowania polowań dla dewizowych myśliwych. Gdyby jednak dla sądu nie był to wystarczający argument do zakończenia małżeństwa, Andrzej radzi koledze postarać się o dodatkowe dowody. Okazja ku temu nadarza się przednia: oto bowiem z Ameryki przyjeżdża do kraju, po kilku latach nieobecności, dawny kolega obojga, Wiktor Sołtyk. Kiedyś kochał się w Krystynie, ale gdy wyjechał za ocean, ta wyszła za Pawła. Dawne uczucie jednak w Wiktorze nie zgasło. Wykorzystując ten fakt, Paweł proponuje Wiktorowi gościnę w czasie jego pobytu w Polsce. Gotów jest również pomóc mu w znalezieniu polskiej żony. Przedłożony Krysi pozew rozwodowy ma z kolei uświadomić jej, że gdyby i ona była nadal zainteresowana Wiktorem, to mąż nie będzie się sprzeciwiał ich szczęściu. Na okres pobytu gościa w swoim domu Paweł załatwia sobie nawet delegację służbową, żeby nie przeszkadzać dawnym zakochanym w odradzaniu się uczucia. Ku jego zaskoczeniu, Krystyna oznajmia, że chce mu towarzyszyć w podróży. Wiktor przyłącza się do nich. [PAT]”

źródło: http://www.filmpolski.pl/