„Sprzątamy ze świadomością” nadodrzańskie wały – świetny przykład aktywistów i mieszkańców!

Z przyjemnością przedstawiamy fotorelację z akcji „SPRZĄTAMY ZE ŚWIADOMOŚCIĄ”, o której informowaliśmy i zachęcaliśmy mieszkańców do udziału.

20 lipca 2019r. działacze ekologiczni wraz z mieszkańcami sprzątali nadodrzańskie wały, w tym drugi raz na terenach przyległych do naszego osiedla. Na cel został wzięty cypel przebiegający m.in. pod mostem Milenijnym. Akcja jest wspierana przez Eko-Unię, miejską spółkę Ekosystem, Ekolandie, Partię Zieloni i Stowarzyszenie Biorecykling. Jak oceniają organizatorzy, była to najlepsza z dotychczasowych akcji.

Pozytywny efekt działań wolontariuszy możemy liczyć w kilogramach śmieci, ale również w tysiącach osób, które zobaczyły dobry przykład, jak budować świadomość ekologiczną i poczucie wspólnoty. Dbając osobiście o najbliższe otoczenie budujemy poczucie, że miejsce należy również do nas, nie jest niczyje i anonimowe. W ten sposób chętniej dbamy o naszą okolicę i środowisko.

Jak donoszą organizatorzy:

„W akcji wzięły udział 22 osoby oraz 2 psy, w ciągu 2 godzin wspólnie zebraliśmy:
🍾 28 worków ze szkłem, 
🍽 21 worków z tworzywem sztucznym, 
🧦 6 worków odpadów zmieszanych i 
📄 1 worek z papierem.

Ponadto: 
🛏 materac,
🧹 dywan, 
🚗 pokrowiec na siedzenie auta,
😴 śpiwór,
🚧 pachołek drogowy,
💋 zabawkę erotyczną (to nie żart!),
🍗 2 grille,
🦵 krzesło,
🚘 oponę samochodową oraz 
🛋 element kanapy.

Dowodem sukcesu naszej akcji jest także zaangażowanie się osób wypoczywających nad Odrą! Nawet już po zakończeniu naszych prac, podczas zasłużonego wypoczynku, zgłaszali się do nas mieszkańcy Wrocławia, aby pobrać worki na odpady i oczyścić ze śmieci obszar wokół siebie! 💚💚💚

Świadomość ekologiczna wrocławian rośnie! 💪
Dla takich chwil warto działać! 😍♻️

Podziękować należy także grajkom, którzy ubarwili nasze wydarzenie swoimi melodiami – Miłosz Iskrzyńskii i Adam ES. 🎵🎶 ”

Już niedługo organizatorzy ogłoszą szóstą edycję akcji. Mieszkańcy mogą zgłaszać propozycje miejsc. Zachęcamy do śledzenia strony organizatorów Sprzątamy ze świadomością i przyłączania się do akcji.

——————————————————————————————

Zdjęcia: Miłosz Iskrzyński, Witold Miklarzewski

Źródło: Facebook – Sprzątamy ze świadomością