Jaka jest kolejka?

Media społecznościowe, w tych trudnych czasach izolacji z powodu koronawirusa COWID-19, nabierają jeszcze większego znaczenia. Jedną z ich głównych zalet jest szybkość docierania publikowanych informacji do użytkowników.

Najbardziej widać to w akcjach wspierania „medyków”, szyciu maseczek, itp.

Świetnym przykładem jest również samopomoc sąsiedzka i związana z tym wymiana informacji, którą obserwujemy na Facebooku, w naszej grupie: „Grupa Osiedle Karłowice Różanka Wrocław”. Jednym z jej przejawów jest prowadzona przez mieszkańców naszego osiedla wymiana informacji na temat aktualnych kolejek do sklepów i szacowanego czasu oczekiwania na wejście do nich.

Grupowicze, na żywo pytają o kolejkę przed interesującym ich sklepem i dostają natychmiast odpowiedzi, komentarze i podpowiedzi, gdzie i kiedy najlepiej robić zakupy!

W odpowiedziach pojawiają się nawet aktualne zdjęcia robione przez osoby stojące w kolejce lub mieszkańców, którzy chcą i mogą pomóc, ponieważ mają okna skierowane na dany sklep!

Brawo mieszkańcy, ważna jest każda pomoc w tym trudnym dla nas wszystkich czasie!

Zdjęcia osób stojących w kolejkach do sklepów – w charakterystycznych odległościach – mogą również stać się w przyszłości znakiem tego trudnego czasu, tak jak medycy w przyłbicach i kombinezonach, mieszkańcy w maseczkach i wyludnione ulice miast!

Dziękujemy kochani Grupowicze, że jesteście z nami i możemy na Was liczyć!

Wykorzystane zdjęcia: GRUPA OSIEDLE KARŁOWICE RÓŻANKA WROCŁAW

POLUB NAS NA FACEBOOKU: OSIEDLE KARŁOWICE RÓŻANKA WROCŁAW