Karłowickie Wały nad Odrą przy Galla Anonima wołają o remont!

IMG_6930IMG_6938Co ma wspólnego Gall Anonim i wrocławskie wały? To że są anonimowe? A może to, że można tam spotkać ludzi w sposobie egzystencji łudząco przypominających prymitywnych galów z czasów rzymskich? Załatwiają potrzeby na świeżym powietrzu ponieważ szalet mają pod chmurką – a raczej pod mostem – śpią pod drzewem, całują się pod jemiołą (ponieważ nikt nie zadbał o jej usunięcie co może doprowadzić do uschnięcia drzewa) i spożywają niezliczone ilości alkoholu aby nie zatruć się wodą z pobliskiej rzeki!

IMG_6939

IMG_6920

Jest to zagadka dedykowana pobliskiemu oddziałowi spółki miejskiej – Wrocławskie Mieszkania – która zarządza w imieniu Władz Miasta Wrocławia ogrodami przydomowymi i nieruchomościami gminnymi! Patrzą a wydaje się, że nie widzą! Ślepota czy odwracanie się od problemów, tak aby nie przysporzyć sobie pracy? A może zgłosili problem i czują się rozgrzeszeni albo po prostu lubią takie otoczenie …

Nabrzeże od strony ulicy Galla Anonima jest zdewastowane i niebezpieczne!
Nabrzeże pomiędzy mostem kolejowym a mostem Warszawskim od strony ulicy Galla Anonima zagraża bezpieczeństwu mieszkańców. Odcinek ten nie jest remontowany od dziesiątków lat! Obecnie stan techniczny barierek jest fatalny i pogarsza się. Brakuje części elementów. Wygląda na to, że zaczynają być źródłem złomu który można sprzedać. Mamy nadzieję, że nie dojdzie tam do wypadku i nikt nie spadnie z nabrzeża do Odry. Liczne śmieci, puszki i butelki po alkoholu świadczą o przeznaczeniu tego miejsca. Miejsce to z uwagi na swój stan techniczny przyciąga meneli i powoduje, że mieszkańcy boją się przejść przez to miejsce samotnie nie mówiąc o odpoczynku w tym miejscu!

Tłumy Wrocławian spędzają czas na świeżym powietrzu wybierając nadodrzańskie wały! Spacerują, biegają, jeżdżą na rowerach – czynnie uprawiają sport, jednakże nie mogą spokojnie korzystać z całej trasy ponieważ na drodze pojawia się bariera w postaci zdewastowanej ścieżki. Dodatkowo nie ma możliwości ominięcia tego fragmentu wałów. Ulica Boya-Żeleńskiego nie ma ścieżki rowerowej a znajdujący się w ciągu ulicy wiadukt stanowi dodatkową barierę.

Cieszymy się, że remontowane są wały wzdłuż kanału miejskiego w tym wyspa przez którą biegnie ścieżka Pasterska. Ale jak się na nią dostać?

Apelujemy do Władz naszego miasta aby nie zapominały o drugiej stronie Starej Odry. Wały po stronie Karłowic były remontowane po powodzi w 1997 roku i na dzień dzisiejszy wymagają odświeżenia i doposażenia, m.in. w lampy, śmietniki, itp. elementy które pozwolą zachować czystość i bezpieczeństwo. Dodatkowo warto byłoby pomyśleć o ponownym zainstalowaniu ławek na poszerzonej części wałów na wysokości parku przy Kasprowicza.

Apelujemy o remont ścieżki, barierek, nabrzeża i skweru przy ulicy Galla Anonima!

 

IMG_6967 IMG_6918 IMG_6921 IMG_6922 IMG_6923 IMG_6924 IMG_6925 IMG_6927 IMG_6929  IMG_6931 IMG_6934 IMG_6935 IMG_6936 IMG_6937 IMG_6942 IMG_6953 IMG_6958 IMG_6965 IMG_8899IMG_8864IMG_8967IMG_8960IMG_8873IMG_6966