Rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 83 przy Al. Boya-Żeleńskiego -bez boiska

Jak się dowiedzieliśmy Szkoła Podstawowa nr 83 przy Al. Boya-Żeleńskiego będzie rozbudowywana z uwagi na wejście do szkoły sześciolatków. Rozbudowa jest zaplanowana przez władze Miasta Wrocławia. Projekt rozbudowy szkoły jest podobny jak projekt dokonanej rozbudowy Szkoły Podstawowej nr 20 znajdującej się przy ulicy Kamieńskiego.

Niestety z projektu rozbudowy SP83 – usunięto remont boiska szkolnego.

Obecny stan techniczny boiska jest zagrożeniem dla dzieci uczęszczających do szkoły.

Nie rozumiemy faktu, dlaczego Dyrekcja SP 83 nie poinformowała rodziców o tym, że władze miejskie usunęły z istniejącego projektu rozbudowy szkoły – budowę boiska szkolnego. Mamy nadzieję, że Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 83 postara się i zrobi wszystko aby jednak boisko powstało.

W prawie milionowym mieście – takim jak Wrocław – każda szkoła powinna posiadać boisko szkolne na miarę Unii Europejskiej.

Bulwersujące jest to, że Miasto wydaje znaczne środki na  swoją promocję zapominając o Mieszkańcach. Stadion Miejski zawsze będzie przynosił stratę jeżeli Władze Miasta nie zrozumieją, że inwestycja w dzieci i młodzież jest podstawą do budowania potrzeb związanych z wykorzystaniem Stadionu Miejskiego. A naczelną zasadą przy inwestycjach powinno być dobro mieszkańców a nie reklama.

Skandalem jest cięcie wydatków potrzebnych mieszkańcom a w zamian, np. wyrzucanie 6,4 miliona złotych na zdjęcia Marilyn Monroe!

IMG_1898

IMG_8042 IMG_8044 IMG_8076 IMG_8080 IMG_8091 IMG_8092 IMG_8108

5 myśli na temat “Rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 83 przy Al. Boya-Żeleńskiego -bez boiska

 • 29 czerwca 2014 o 10:52
  Permalink

  To oznacza, że nasze dzieci będą przez najbliższe kilka lat bez boiska! Zastanawiam się nad przeniesieniem dziecka do innej szkoły! Póki jeszcze czas!

 • 30 czerwca 2014 o 20:28
  Permalink

  witam wszystkich rodziców ja osobiście zastanawiam się czy nie pozwać szkoły lub tez miasto ponieważ w dniu zakończenia roku szkolnego idąc z dziećmi na boisko szkolne moja mama i córka idąc z moja mama w pewnym momencie moja mama potknęła się i upadla na ziemie na terenie boiska szkolnego przy Szkole Podstawowej nr 83 przy Al. Boya-Żeleńskiego podczas trwania imprezy do dnia dzisiejszego jest obolała proszę tez wszystkie osoby które to widziały mając świadków wywalczymy remont lub moja mama pozwie kogo trzeba a miasto naprawi wtedy boisko bo co by się stało jak to potknie się któreś z naszych dzieci ale jak widac to musi sie cos stac zeby byly pieniadze na remont

 • 1 lipca 2014 o 09:24
  Permalink

  Świadkowie zdarzenia mogą przesłać swoje namiary na adres: kontak@karlowice-rozanka.com.pl, przekażemy kontakt do Pana Pawła.
  Z naszej strony sugerujemy udać się wraz ze świadkami do Dyrekcji Szkoły i spisać protokół ze zdarzenia. Można poinformować o zdarzeniu Inspekcje Nadzoru Budowlanego i odpowiedni wydział Urzędu Miejskiego. O pomoc w tej sprawie można również poprosić Radę Rodziców która jest organem powołanym do zabezpieczenia interesu uczniów i ich rodziców.

  Redakcja
  http://www.karlowice-rozanka.com.pl

  • 3 lipca 2014 o 09:51
   Permalink

   Co za głupota, dyrektor szkoły siedział w urzędzie miasta i usuwał z projektu architektonicznego, plan modernizacji boiska, gratuluję rozumu redaktorom i innym uczonym w piśmie, krowy doić, tipsy robić, na miejscu dyrektora pozwałabym redakcję tejże gazetki o podanie nieprawdziwych informacji, bo na pewno są zapisy spotkań z rodzicami, gdzie szkoła mówiła o tej sprawie.

   • 3 lipca 2014 o 11:59
    Permalink

    Dziękujemy Anonimowi za głos w dyskusji, jednakże szkoda że nie wnosi on niczego pozytywnego co doprowadziłoby do rozwiązania zaistniałego problemu.
    Liczymy na głosy osób które szukają rozwiązań i nie akceptują istniejących problemów.

    Redakcja

    ps. uważamy że „dojenie krów i tipsów robienie” wymaga odpowiednich kwalifikacji i jest potrzebne społeczeństwu.

Komentarze są wyłączone.