Lewoskręt dla kierowców! – zmiana organizacji ruchu na skrzyżowaniu Bałtyckiej z Obornicką

Sprawdziliśmy! Można już skręcać w lewo, w takim samym trybie jak wiele lat temu. Rozwiązanie niebezpieczne na tak ruchliwym skrzyżowaniu! Wracamy do tego co już było i było powodem zlikwidowania lewoskrętu, na skutek dużej ilości wypadków i generowania korków!
Obecnie nadal nie ma bezkolizyjnego skrętu i trzeba uważać na samochody nadjeżdżające z Broniewskiego. Również samochody, które skręcają z Broniewskiego w Bałtycką będziemy musieli przepuścić. Taka sytuacja powoduje, że niewiele samochodów zdąży włączyć się w ruch na Bałtyckiej!
Nie ma wydzielonego pasa, na którym można bezkolizyjnie oczekiwać na skręt. Również w tym samym czasie piesi przechodzący przez Bałtycką mają zielone światło i należy ich przepuścić.
Niestety wprowadzone nowe rozwiązanie nie jest zmodernizowane i będzie rodziło wiele niebezpiecznych sytuacji.
ZDiUM i Wydział Inżynierii Miejskiej UM powinny jeszcze raz przeanalizować i odpowiednio zaplanować ten niezbędny w tamtym miejscu lewoskręt!

19423987_1696839543953254_8262293923565371473_n

Źródło: Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta we Wrocławiu

5 myśli na temat “Lewoskręt dla kierowców! – zmiana organizacji ruchu na skrzyżowaniu Bałtyckiej z Obornicką

 • 23 czerwca 2017 o 13:24
  Permalink

  Zastanawiam się, czy pozostanie aktualny układ pasów ruchu i ten sam cykl sygnalizacji świetlnej, tzn. czy będzie jednocześnie zielone światło dla jadących ul. Obornicką w obu kierunkach? … bo jeżeli tak, to podejrzewam tworzenie się korków.
  Ulicą Obornicką od strony Żmigrodzkiej przeważnie jeździ sporo aut i w sytuacji, kiedy kierowcy skręcający w Bałtycką z przeciwnego kierunku Obornickiej będą przepuszczać pojazdy jadące na wprost może być kiepsko …..

  • 23 czerwca 2017 o 20:02
   Permalink

   to chyba okularki musisz zmienić albo przylukac bo mylisz sie 🙂

 • 26 czerwca 2017 o 08:37
  Permalink

  przecież to już było i co chwile były tam wypadki

 • 26 czerwca 2017 o 08:47
  Permalink

  Szanowna redakcjo, czy nikt z was nie zapoznał się z okolicą? Czy manewr zawracania na najbliższym skrzyżowaniu tj. skrzyżowaniu z Macedońską jest bardzie bezpieczny ?? brak lewoskrętu generuje znacznie więcej niebezpiecznych sytuacji….

  • 2 lipca 2017 o 13:55
   Permalink

   Szanowny Panie, nie chodzi o to czy jest potrzebny.
   Bezapelacyjnie twierdzimy, że jest bardzo potrzebny, ponieważ brak lewoskrętu na tak długim odcinku ulicy Obornickiej, Broniewskiego i Kasprowicza mocno utrudniał życie kierowcą a w tym głównie mieszkańcom okolicznych ulic.
   Niestety problem widzimy w bardzo słabym, zastosowanym rozwiązaniu. Tak już było i to rodziło określone problemy, które doprowadziły do likwidacji tego lewoskrętu.

Komentarze są wyłączone.