KUŹNIA PROJEKTÓW – w CK Agora

Przekazujemy Państwu ogłoszenie Centrum Kultury AGORA:

„Ogłaszamy nabór do „KUŹNI PROJEKTÓW ”! Mieszkasz na osiedlu „Karłowice – Różanka ” i marzysz o realizacji swojej inicjatywy? Masz pomysł, ale brakuje Ci pieniędzy na jego realizację? A może jesteś animatorem z pomysłem na działanie dla mieszkańców osiedla „Karłowice – Różanka ”? Jeżeli na choć jedno pytanie odpowiedziałeś twierdząco, ten projekt jest właśnie dla Ciebie.
„KUŹNIA PROJEKTÓW” to konkurs na najlepsze inicjatywy społeczno kulturalne mieszkańców osiedla Karłowice – Różanka. Spośród zgłoszonych projektów do 7 inicjatyw zostanie sfinansowanych i zrealizowanych od 31 lipca do 21 listopada 2016 roku.

Warunkiem wzięcia udziału w konkursie jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie www.ckagora.pl. Konkurs skierowany jest do osób, które ukończyły 16 lat – mieszkańców Osiedla Karłowice – Różanka lub animatorów działających na rzecz mieszkańców Osiedla Karłowice – Różanka. Na zgłoszenia czekamy do 5 maja 2016 r.
Autorzy pomysłów, które przejdą weryfikacje formalną zostaną zaproszeni na bezpłatne warsztaty, mające na celu dopracowanie autorskich inicjatyw społeczno-kulturalnych – od pomysłu do szczegółowego planu realizacji. Podczas cyklu warsztatów autorzy projektów poznają zagadnienia istotne dla realizacji swoich działań, takie jak diagnoza potrzeb i zasobów grupy docelowej, definiowanie celów projektu, planowanie działań, określanie harmonogramu i budżetu. Zdobędą wiedzę o sposobach pozyskiwania środków finansowych oraz ewaluacji działań. Udział w projekcie jest bezpłatny.

Harmonogram:
• do 5 maja – przyjmujemy zgłoszenia,
• do 9 maja – następuję weryfikacja formalna zgłoszonych pomysłów,
• 14 maja – 29 maja – odbywają się warsztaty, przygotowujemy pomysły do realizacji,
• 29 maja – głosujemy i wybieramy 10 najlepszych inicjatyw z których komisja konkursowa wybierze do 7 pomysłów, które zostaną sfinansowane,
• 6 czerwca do 30 czerwca – podpisujemy umowy z autorami najlepszych inicjatyw i składamy gotowe wnioski do Narodowego Centrum Kultury.
• 31 lipca – 21 listopada – realizujemy projekty!

Projekt dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne 2016

Informacja: Anna Borowska, 71 325 14 83 w.106,
anna.borowska@ckagora.pl”

Więcej szczegółów na stronie CK Agora