„A ja muszę pamiętać o Placu Piłsudskiego” – Prezydent Dutkiewicz obiecuje zainteresować się Placem Piłsudskiego we Wrocławiu

„A ja muszę pamiętać o Placu Piłsudskiego” – Prezydent Dutkiewicz obiecuje zainteresować się Placem Piłsudskiego we Wrocławiu

W dniu dzisiejszym Prezydent Wrocławia Rafał Dudkiewicz złożył deklaracje zainteresowania się Placem Piłsudskiego we Wrocławiu.

Niestety nie możemy powiedzieć, że Prezydent wypowiedział się bez zająknięcia! W wypowiedzi czuć było duży stopień zażenowania Prezydenta brakiem wiedzy na temat prowadzenia działań lub bardziej na temat ich braku przez Władze Miejskie.
Jak Pamiętamy Prezydent Wrocławia objął honorowym patronatem przedsięwzięcie „Akupunktura Miasta” które doprowadziło do stworzenia projektu rewitalizacji tego zabytkowego miejsca. Jednakże Władze Miejskie nie wpisały projektu rewitalizacji na listę inwestycji miejskich.
Od lat odkładany projekt (rewitalizacja placu była przewidziana w budżecie Miasta na 2005 rok ale została skasowana – przp. redakcja) oraz błędna decyzja dotycząca zabytkowego budynku noszącego piękną nazwę Lipowy Dwór (budynek dawnego Centrum Kultury Agora) doprowadzają Plac i jego okolicę do jednych z najbardziej zaniedbanych miejsc na osiedlu Karłowice-Różanka.

Mamy nadzieję, że obietnica Prezydenta nie pozostanie jedynie pustosłowiem za którym stoi demagogia i populizm.

A oto pytanie jakie zostało zadane Prezydentowi Rafałowi Dutkiewiczowi przez mieszkankę karłowickiego Placu Piłsudskiego za pośrednictwem Radia Wrocław:

„Moje pytanie dotyczy zapomnianego przez miasto Placu Piłsudskiego na wrocławskich Karłowicach a raczej jego planowaną rewitalizacją która to przekładana jest z roku na rok. Czy jest Pan w stanie podać ostateczny termin rozpoczęcia prac, chyba że dwa budynki które odrestaurowano to już koniec zapowiadanej z rozmachem odnowy?

– To prawda, że tam powinno się wydarzyć więcej. To jest uroczy plac, który wymaga zainteresowania. Ten plan jest w końcowej fazie tworzenia. Postaram się zainteresować tym placem. To bardzo urocza przestrzeń i postaram się tym zająć.”   To jedynie część wywiadu i wypowiedzi. Całość wypowiedzi na temat Placu można odsłuchać  klikając ->  Rafał Dutkiewicz Plac Piłsudskiego

lub na stronie Radia Wrocław gdzie znajduje się audycja w całości.

-> Radio Wrocław

bbL4NHLsWx

Zdjęcia z Radio Wrocław: otograf. Gregor Niegowski (Radio Wrocław)

Jedna myśl na temat “„A ja muszę pamiętać o Placu Piłsudskiego” – Prezydent Dutkiewicz obiecuje zainteresować się Placem Piłsudskiego we Wrocławiu

  • 7 marca 2015 o 15:45
    Permalink

    Nieźle się Prezydent zacina kiedy nie ma przygotowanych odpowiedzi!

Komentarze są wyłączone.