„Ryby na niby” Ogólnopolski Konkurs Plastyczny Dla Dzieci i Młodzieży w CK Agora

Centrum Kultury Agora zaprasza dzieci i młodzież do udziału w konkursie plastycznym.

Zgłoszenia do 12 lutego 2018 roku.

„Tym razem tematem przewodnim naszego konkursu plastycznego zostały stworzenia wodne. Zapraszamy do kreatywnej i twórczej interpretacji tematu „Ryby na niby”. Wzory, kolory, faktury i kształty ryb oraz innych stworzeń morskich stanowią nieograniczone pole plastycznych interpretacji, a także wspaniałe inspiracje do tworzenia wyjątkowych prac plastycznych. Tytuł podany w formie żartobliwej rymowanki ma sprawić, że uczestnicy podejdą do tematu w sposób mniej konwencjonalny i oderwą się od realistycznego wizerunku ryby.

Czekamy na prace z zakresu malarstwa, grafiki, rzeźby, płaskorzeźby, a także kolaże i inne techniki własne. Mamy nadzieje, że utoniemy w oceanie pomysłów!  Konkurs w czterech kategoriach wiekowych: dzieci w wieku  6 lat; dzieci w wieku 7- 9 lat; dzieci w wieku 10- 12 lat oraz młodzież w wieku 13-16 lat .

Celem konkursu jest promowanie twórczej aktywności dzieci i młodzieży, rozwijanie ich wyobraźni, pomysłowości i abstrakcyjnego myślenia. Wszystkie edycje naszego konkursu mają za zadanie wychowywanie poprzez sztukę oraz naukę bacznego obserwowanie świata zwierząt i czerpania z niego inspiracji. Prace będą oceniane pod względem  doboru środków wyrazu plastycznego, oryginalność, sposobu interpretacji tematu, oraz walorów estetycznych. Na zgłoszenia czekamy do 12 lutego 2018 roku. POWODZENIA!

Zwieńczeniem konkursu będzie wystawa najlepszych prac w galerii Centrum Kultury Agora. Wernisaż oraz uroczyste rozdanie nagród obędzie się 27 lutego o godz. 13.00.

Karta zgłoszenia POBIERZ
Regulamin POBIERZ

Koordynator konkursu:
Anna Pawlina / anna.pawlina@ckagora.pl / Tel.71/325 14 83 w.109

ryby_min