Planowana rewitalizacja zabytkowego spichlerza „Młyna Różanka”

ATAL, ogólnopolski deweloper, wprowadził do sprzedaży kolejny etap wrocławskiego projektu Nowe Miasto Różanka. Zakłada on rewitalizację zabytkowego spichlerza, w którym powstanie 40 mieszkań o powierzchniach od 29,4 mkw. do 101,86 mkw. To propozycja dla osób chcących zamieszkać w  budynku o industrialnym charakterze. Cena za mkw. zaczyna się od 5 950 złotych brutto. Osiedle powstaje w północnej części miasta przy ul. Obornickiej, a jego projekt obejmuje także rewitalizację pozostałych zabytkowych zabudowań dawnego zespołu „Młyna Różanka”.

[tx_divider size=”24″]
Najnowszy etap osiedla obejmuje rewitalizację zabytkowego spichlerza. W budynku o 9 kondygnacjach znajdzie się 40 mieszkań o zróżnicowanych metrażach od 29,4 do 101,86 mkw. oraz funkcjonalnych układach jedno-, dwu-, trzy- i czteropokojowych. W ofercie znajdą się także lokale wielopoziomowe, usytuowane na siódmej kondygnacji. Dla zmotoryzowanych w tej części kompleksu zaplanowano 40 naziemnych miejsc postojowych. Ponadto dla wygody przyszłych mieszkańców w budynku zaprojektowano 40 komórek lokatorskich, dodatkowym udogodnieniem będzie miejsce do przechowywania dziecięcych wózków i rowerów.

ATAL jest silnym graczem na wrocławskim rynku – w bieżącym roku sprzedaliśmy tutaj ponad pół tysiąca mieszkań. Nowe Miasto Różanka to unikatowa na skalę całego miasta inwestycja. Projekt zakłada bowiem rewitalizację budynków dawnego młyna przy jednoczesnym zachowaniu ich zabytkowych detali. W związku z tym liczymy na duże zainteresowanie najnowszą odsłoną naszej oferty – mówi Mateusz Juroszek, wiceprezes ATAL.

Projekt Nowe Miasto Różanka został podzielony na kilka etapów, w ramach których powstanie łącznie 442 mieszkania w 5 budynkach. W otoczeniu zrewitalizowanego młyna powstaną cztery nowe budynki. Będą one posiadały od pięciu do ośmiu pięter oraz kondygnację podziemną ze stanowiskami garażowymi i komórkami lokatorskimi. Mieszkania zarówno z pierwszego, jak i drugiego etapu inwestycji trafiły już do sprzedaży.

Osiedle Nowe Miasto Różanka powstaje w doskonale rozwiniętej i skomunikowanej dzielnicy Wrocławia. Łączy w sobie komfort zamieszkania poza ścisłym centrum miasta i w pobliżu terenów rekreacyjnych z komfortowym dojazdem do centrum lub poza granice miasta. Nowoczesna infrastruktura, drogi dojazdowe i komunikacja miejska zapewnią dogodne połączenia do pracy, szkoły lub poza miasto. Osoby podróżujące koleją, będą mogły korzystać z wygody, jaką oferuje możliwość szybkiego dojazdu na dworzec PKP – Wrocław Nadodrze. Można dotrzeć do niego z terenu osiedla w niespełna kwadrans.

W bliskim sąsiedztwie osiedla zlokalizowane są punkty handlowe i usługowe, dzięki którym zrobienie codziennych zakupów będzie łatwe i przyjemne. W pobliżu funkcjonują sklepy, apteki, punkty gastronomiczne, stacje benzynowe, centrum handlowe, szpital i gabinety medyczne. Lokalizacja osiedla zapewnia komfortowe warunki mieszkaniowe osobom w różnym wieku i o zróżnicowanych oczekiwaniach.

Planowany termin oddania inwestycji do użytkowania to IV kwartał 2019 r. Za projekt rewitalizacji dawnego spichlerza odpowiada Dział Projektowy ATAL.

Więcej informacji na: www.miastorozanka.pl

Źródło i wizualizacje: www.atal.pl

Jedna myśl na temat “Planowana rewitalizacja zabytkowego spichlerza „Młyna Różanka”

  • 22 grudnia 2017 o 09:08
    Permalink

    No,No faktycznie super zaprojektowane… już obornicka korkuje się na potęgę, a co będzie jak wszyscy się wprowadza z lewej i prawej strony ulicy. Będzie druga zwycięska – kibel na całego

Komentarze są wyłączone.