Arka – widowisko plenerowe w CK AGORA – wstęp wolny

23.06.2019/ niedziela/ 21:00 – teren przed CK AGORA

Centrum Kultury Agora zaprasza na spektakularne przedstawienie:

„Pociąg do sztuki/ Przystanek Różanka to nasza artystyczna propozycja dla mieszkańców osiedla Karłowice-Różanka i okolic bazująca na programie teatralnym, która odbywa się podczas Święta Wrocławia.

Proponujemy imponujący, legendarny spektakl Teatru Ósmego Dnia pt Arka. W plenerowym widowisku granym po zmroku centralne miejsce zajmuje wielki, uskrzydlony statek, wielopoziomowa ruchoma scena – kolejne wcielenie Arki Noego. Przedstawienie opowiada o bezdomności spowodowanej wojnami i czystkami, mówi o ludziach wypędzonych, którzy zostali odcięci od swoich korzeni, zmuszeni do ucieczki. Pokiereszowani przez wojnę próbują szukać dla siebie nowego domu, nowej przystani. Oni wszyscy zabiorą się na statek.
Dynamiczne, o wielkiej poetyckiej sile widowisko Ósemek pokazuje okrucieństwo i grozę wojny, ale przede wszystkim jest obrazową metaforą naszego czasu – czasu współczesnych wygnańców, włóczęgów, niechcianych emigrantów.

Scenariusz i reżyseria: zespół Teatru Ósmego Dnia
Scenografia: Jacek Chmaj
Muzyka: Arnold Dąbrowski
Kostiumy: zespół przy współpracy Izabeli Rudzkiej
Występują: Ewa Wójciak, Halina Chmielarz, Adam Borowski, Tadeusz Janiszewski, Tomasz Jarosz, Marcin Kęszycki, Marcin Kolczyński, Miłosz Michalak, Tomasz Michniewicz, Przemysław Mosiężny, Janusz Stolarski.”

 

Źródło: CK AGORA