Fatalny wybór siedziby Obwodowej Komisji Wyborczej 1-szego Okręgu Osiedla Karłowice – Różanka!

23 kwietnia 2017 roku (niedziela) – wybory do Rady Osiedla Karłowice-Różanka.
Miejska Komisja Wyborcza wyznaczyła okręgi wyborcze i Siedziby Obwodowych Komisji Wyborczych.
Co zrobić aby ludzie nie poszli głosować w wyborach? Oddalić im maksymalnie siedzibę komisji wyborczej!
Umieszczenie Obwodowej Komisji Wyborczej Okręgu 1-szego Osiedla Karłowice-Różanka w Zespole Szkół nr 14 przy Alei Brücknera 10 jest kuriozalną sytuacją, trudną do wyjaśnienia. Jest to z pewnością przykład ignorancji, działania na szkodę mieszkańców i przeciw budowaniu społeczeństwa obywatelskiego. Mamy nadzieję, że wynika to z błędu komisji wyborczej i nieznajomości specyfiki osiedla oraz nieuwzględnienie struktury wiekowej mieszkańców, a nie jest to świadoma manipulacja.

 

Komisja
Siedziba komisji wyborczej została wyznaczona przy Alei Brücknera 10 ( LO XIV, Gimnazjum nr 49 i 39) (patrz mapa). Jest to najdalej wysunięty punkt na osiedla, na jego zewnętrznej granicy. Praktycznie Zespół Szkół znajduje się już na terenie geodezyjnie wyznaczającym wrocławskie Kowale. W pobliżu Zespołu Szkół  LO XIV, gimnazjum 49 – znajdują się głównie zabudowa jednorodzinna, których mieszkańcy stanowią jedynie drobną cząstkę populacji mieszkańców Osiedla Karłowice-Różanka Okręgu 1-szego. Pozostała zabudowa to centra handlowe, firmy usługowe i obiekty przemysłowe. W dodatku, miejsce głosowania jest oddzielone od głównej części osiedla bardzo szerokim pasem ogrodów działkowych. Taka lokalizacja ograniczy frekwencję w wyborach do Rady Osiedla. Osoby mieszkające na ulicy Nabielaka lub Leśmiana mają ponad 3 km do miejsca głosowania.
Tradycyjnie głosowanie w tym okręgu w wyborach do RO, odbywało się w Gimnazjum nr 24 przy ul. Przybyszewskiego lub Szkole Podstawowej nr 83 przy Boya-Żeleńskiego. Tymczasem, najlepszym miejscem w którym regularnie odbywają się głosowania związane z wyborami do sejmu lub samorządu lokalnego jest Przedszkole Integracyjne nr 68 przy ulicy Długosza 29. Jest to idealne miejsce z punktu widzenia gęstości zaludnienia jak i odległości, dla większości mieszkańców dzielnicy.
Przedszkole 68 ulica Długosza 29
Prawidłowa lokalizacja lokalu wyborczego, w tym odległość od miejsca zamieszkania i łatwość dotarcia na miejsce głosowania są jednymi z bardzo ważnych czynników wpływających na udział mieszkańców w wyborach. W tym przypadku podjęto błędną decyzje i wybrano bardzo złą lokalizację, szczególnie, że dotyczy ona osiedla zamieszkiwanego w dużej części przez osoby w podeszłym wieku.
Taki wybór lokalu do głosowania przez Miejską Komisję Wyborczą jest dodatkowo działaniem niszczącym efekty kosztownej promocji wyborów do rad osiedli, prowadzonej przez Urząd Miejski Wrocławia.
Apelujemy do Przewodniczącego Miejskiej Komisji Wyborczej we Wrocławiu Pana Andrzeja Kubicy o naprawę tego błędu i przeniesienie siedziby Obwodowej Komisji Wyborczej Okręgu 1-szego Osiedla Karłowice-Różanka do centrum okręgu, tak aby maksymalnie duża część mieszkańców miała w miarę dobry DOSTĘP do LOKALU WYBORCZEGO!
Okręgi wyborcze:
okregi

3 myśli na temat “Fatalny wybór siedziby Obwodowej Komisji Wyborczej 1-szego Okręgu Osiedla Karłowice – Różanka!

 • 7 marca 2017 o 15:48
  Permalink

  Tak sie manipuluje wyborcami, a wiadomo kto rządzi Wrocławiem

 • 7 marca 2017 o 16:37
  Permalink

  Samo istnienie tworu pod „Karłowice-Różanka” to nonsens. Karłowice nie powinny być częścią tego tworu, maja zupełnie odrębny charakter i potrzeby. Karłowice są one upośledzone względem Różanki. Przeniesienie CK Agora w blokowiska Różanki to był pierwszy gwódż do trumny Kałowic. Ci , którzy podjęli ta decyzje powinni raz na zawsze byc wykluczeni ze sprawowania władzy w dzielnicy

 • 8 marca 2017 o 15:27
  Permalink

  wszystko co sie tu dzieje ! to jakby nie dla ludzi ….a dla …szatana!!!

Komentarze są wyłączone.