Zielono mi! Święto Wrocławia na Różance – 23-24.06.2017

Centrum Kultury Agora zaprasza na bezpłatne wydarzenie:
„ZIELONO MI! Święto Wrocławia w Centrum Kultury Agora to okazja do integracji i twórczego spędzania czasu dla mieszkańców Osiedla Karłowice-Różanka. Chcemy uczynić Święto Różanki – Miasta Ogrodu wydarzeniem na świeżym powietrzu, otwartym i bezpłatnym. Skupimy się na lokalnych walorach osiedla – jego historii, położeniu i mieszkańcach. Przestrzeń wokół Centrum Kultury Agora zakwitnie: w przenośni i dosłownie.

PROGRAM:
————————–————————–————————–———–
23 czerwca 2017 (piątek)
19:00 – 20:30
ZIELONA WIECZORYNKA W CK AGORA:
„Amazonia. Przygody małpki Sai”

————————–————————–————————–———–
24 czerwca 2017 (sobota) – KONCERTY (15:00 – 22:00)

* Rhiannon Celtic Band / Irlandzki folk na wrocławskiej trawie! Muzycy sprawią, że najcięższe nogi poderwą się do podskoków!

* ŜANĜO – Zmiana Wibracji Ziemi / Grupa prezentuje muzykę wpisującą się w nurt Muzyki Świata. Artyści prezentują elementy tradycji wszystkich kontynentów kuli ziemskiej jako zintegrowanej wspólnoty. Cały zespół to globtroterzy chłonący kulturę świata – uczą się gry od mistrzów z Afryki, Ameryki, Azji, Australii i Europy.

* POTAŃCÓWKA / Pójdę boso…, Chodź pomaluj mój świat i Dmuchawce, latawce, wiatr! Piękne polskie znane i folkowe piosenki do wspólnego tańca i śpiewania – zarówno dla starszych, jak i najmłodszych gości CK Agora!
————————–————————–————————–————
24 czerwca 2017 (sobota) – WARSZTATY (15:00 – 18:00)

* Chwastozercy / Warsztaty kulinarne.

* STROJNE DRZEWA / Drzewa zagrają pierwsze skrzypce! Będziemy je zdobić w kwiaty, lampiony i girlandy.

* wrocła-WIANKI / Warsztaty florystyczne.

* SADZIMY SIĘ! / Warsztaty ogrodnicze.

* ODCISKI MAMY ZIEMI / Odbijanie na papierze unikatowych wzorów z żywych roślin: liści, kwiatów, owoców i warzyw.

* STREFA DZIECIOKA / Szalone animacje dla najmłodszych.
————————–————————–————————–————
24 czerwca 2017 (sobota) – INNE ATRAKCJE (15:00 – 22:00)

* POCHÓD Z WIANKAMI NAD STARĄ ODRĘ przy radosnych rytmach bębnów / Pochód uczestników Zielono mi! wraz z muzykami ŜANĜO i pracownikami CK Agora, wspólne puszczanie wcześniej przygotowanych w trakcie warsztatów wianków na wodę zgodnie z dawnymi tradycjami.

* W POSZUKIWANIU KWIATU KARŁOWIC – GRA MIEJSKA / Odwiedzicie nie tylko najciekawsze miejsca na Karłowicach i Różance, ale także poznacie niesamowitych ludzi i być może odnajdziecie drogocenny Kwiat Karłowic!

* KAZANIE DO KWIATKÓW – WYSTAWA FOTOGRAFII / Wystawa starych fotografii i printów z archiwalnych zbiorów Klasztoru Ojców Franciszkanów.

* WYMIANA SPIŻARNIOWA / Mieszkańcy Karłowic na przygotowanym stoisku, będą mogli zaprezentować i wymieniać się swoimi domowymi wyrobami (dżemami, sokami, miodem itp.).

* SCHRONISKO DLA ROŚLIN / Schronisko dla roślin powstanie z myślą o tych, którzy wyjeżdżają na wakacje, a nie chcieliby, żeby ich zieloni podopieczni podupadli na zdrowiu z powodu braku wody czy też samotności. Zachęcamy do przyłączenia się do akcji i oddaniu w dobre ręce swoich ulubieńców.”

Niebawem więcej informacji na stronie internetowej:
www.ckagora.pl

Informacja:
Małgorzata Grączewska
malgorzata.graczewska@ckagora.pl
tel. (71) 326-15-32, w. 123