Ulica Bezpieczna – problem z zalanym chodnikiem i jezdnią

3 listopada 2016 roku otrzymaliśmy od Mieszkanki zgłoszenie następującego problemu:

„(problem) powstał po wybudowaniu nowego budynku na ulicy Bezpiecznej. Po opadach deszczu mieszkańcy osiedla nie mogą przejść na przystanek autobusowy „Różanka” w kierunku centrum miasta. Droga osiedlowa przy budynku Bezpieczna 36-44 którą mieszkańcy przechodzą w drodze na przystanek przy numerze 44 tworzy wielka kałużę. Budynek zamieszkiwany jest przez wielu starszych ludzi, którzy korzystają z pobliskiej piekarni Hert, korzystają również z wymienionego przystanku. Odkąd wybudowano nowy budynek i teren wokół niego, okazało się, że studzienki są usytuowane za wysoko i woda nie spływa. Prosimy o pomoc i interwencję w tej sprawie.”

„Taka sytuacja przed zbliżającą się zimą jest poważna, a wszystko utrudniają jeszcze samochody parkujące na każdym wolnym skrawku chodnika i pobocza. Należy również zauważyć, że w podwórzu jest przedszkole i moja mama była wielokrotnie świadkiem jak matki z dziećmi i wózkami nie mają jak przejść.”

Sprawę przekazaliśmy do radnych Osiedla Karłowice-Różanka. Radny Przemysław Zankowski, zajął się tą sprawą i po rozpoznaniu sytuacji poinformował nas, że w tej sprawie już dwukrotnie interweniowała Spółdzielnia Mieszkaniowa Chemik. Niestety Spółdzielnia Mieszkaniowa nie otrzymała stosownej odpowiedzi z Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta we Wrocławiu (ZDiUM).

Radny Osiedla Karłowice-Różanka Pan Przemysław Zankowski skierował do ZDiUM we Wrocławiu zgłoszenie o następującej treści:

„Szanowni Państwo!

Ponowienie – zgłaszamy sytuację awaryjną i poważnego zagrożenia bezpieczeństwa -zalania-stojącej wody na skraju i jezdni ulicy Bezpiecznej w pobliżu przystanku Różanka.

W związku z brakiem reakcji na dwa pisma SM Chemik do ZDIUM z dnia 20.07 oraz 14.09 br. wraz z dokumentacją zdjęciową oraz zgłoszeniem awarii z dnia 17.11.2016 (nadano nr 119930) – ponawiamy zgłoszenie:

Zgłaszamy sytuację awaryjną i poważnego zagrożenia bezpieczeństwa.

Kilka dni po opadach deszczu – na krawędzi i jezdni ul. Bezpiecznej,  stoi ogromne rozlewisko wody.

Wielka kałuża rozlewa się również na jezdnię ul. Bezpiecznej.

Piesi nie mogą się normalnie poruszać w tym obszarze – a jest to największy węzeł ruchu pieszych i samochodów na ul. Bezpiecznej!

W każdej chwili może woda może zamarznąć, i może dojść do tragedii – wypadku samochodowego na śliskiej nawierzchni lub urazów i wypadków pieszych.

Na dzień 19.11.2016 zapowiadane są całodzienne opady deszczu.

Prosimy o pilną interwencję – poprzez odpompowanie wody i rozwiązanie problemu np. wykonanie drenażu wraz odprowadzeniem wody do kanalizacji burzowej/deszczowej.

Nie czekajmy, aż zdarzy się wypadek.

Nie narażajmy zdrowia i życia Mieszkańców.

Z poważaniem,

Przemysław Zankowski

Radny Osiedla Karłowice – Różanka”

 

Dziękujemy za przesłane informacje i wsparcie tematu przez Radnego Osiedla Karłowice – Różanka Pana Przemysława Zankowskiego.

O dalszych losach tematu będziemy Państwa informować na bieżąco.

 

dsc_3289

20161117_144825