Spektakl Kadry Pamięci jest zwieńczeniem projektu Historie Różankowe. Przez 2 lata mieszkańcy Różanki współpracowali z artystami, by na podstawie swoich wspomnień i historii związanych z osiedlem wspólnie stworzyć scenariusz spektaklu. W tym celu uczestnicy Historii Różankowych wzięli udział w warsztatach literackich, reżyserskich, scenariuszowych, aktorskich oraz w konkursie literackim, którego tematem przewodnim było osiedle.
Na scenie zobaczymy amatorów-debiutantów oraz profesjonalnych aktorów : Annę Skubik i Arkadiusza Cyrana. Reżyserem spektaklu jest Andrzej Ficowski, muzykę do niego stworzył Marek Otwinowski, zaś za scenografie odpowiada Jacek Zachodny.

Scenariusz do spektaklu Kadry Pamięci powstał m.in. z fragmentów prac literackich uczestników projektu: Tadeusza Gałgana, Andrzeja Szpryngera,  Anny Wali oraz tekstu 11 piętro. Sarajewo Wioletty Pomorskiej – Yang  i historii nadesłanych na konkurs literacki: Subiektywna trasa spacerowa po RóżanceMoniki Budnik, Szeryf z BezpiecznejKamila Pietrowiaka, Prawdziwa historia Przemka Hipnotyzera Agnieszki Makarskiej.

 

19 marca 2016 / godz. 17.00
20 marca 2016 / godz. 17.00
Sala widowiskowa CK AGORA
WSTĘP WOLNY

Informacja: Anna Borowska, 71 325 14 83 w.106,
anna.borowska@ckagora.pl

Projekt dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego